USG doppler

olaf 0

USG – podstawowa funkcja i konserwacja

USG Doppler jest rodzajem aparatu USG. Ultrasonografia dopplerowska to ultrasonografia medyczna, która wykorzystuje efekt Dopplera do tworzenia wewnętrznych wizualnych obrazów ultrasonograficznych poruszających się płynów ustrojowych i tkanek oraz ich względnej prędkości względem urządzenia. Wewnętrzne obrazy wizualne są wytwarzane po obu stronach za pomocą fal ultradźwiękowych, które są kierowane na te obszary docelowe. Te wewnętrzne obrazy wizualne są następnie przekształcane w obrazy generowane komputerowo w celu dalszej analizy i interpretacji.

Jest to doskonałe i zaawansowane narzędzie diagnostyki medycznej stosowane w medycynie do wykrywania nieprawidłowości, leczenia chorób, łagodzenia bólu i wspomagania gojenia. Zwykle jest częścią sprzętu do obrazowania naczyń. Instrument Dopplera wytwarza trzy rodzaje obrazów: pierwszy to zwykły obraz; drugi to obraz Dopplera poruszającego się obiektu; a ostatnia to obraz dopplerowski niczego lub tylko głowy bez działania na nią zewnętrznej siły. Może dać trzy rodzaje wyników: zakres normalny (szary), zakres zawyżony (czerwony) i zakres bardzo zawyżony (czarny). Normalny zakres wskazuje pozycję, w której występuje normalny przepływ krwi, nadmuchany zakres pokazuje normalny przepływ z pewnymi pęcherzykami, czarny obraz dopplerowski wskazuje stan, w którym przepływ krwi jest nieprawidłowy.

Instrument Dopplera jest jednym z najbardziej skutecznych w diagnostyce i leczeniu różnych chorób, takich jak: dławica piersiowa, zawał mięśnia sercowego, astma, zapalenie zatok, katar, zapalenie płuc, zapalenie osierdzia, zatorowość płucna, choroby tarczycy, zespół stawu skroniowo-żuchwowego, dystrofia barku i żuchwa zespół stawów. Pomaga w wykrywaniu nieprawidłowości na poziomie mięśni ściany klatki piersiowej, serca, płuc, nerek, kręgosłupa, mózgu i wielu innych części ciała. Główną zaletą techniki Dopplera jest to, że można ją stosować we wszystkich chorobach i daje bardzo wiarygodne wyniki. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, zajmuje tylko kilka sekund i ma efektywny zakres częstotliwości.

Us Gong Doppler bisa dilakukan i Yang Bisa to najnowsze uzupełnienie zakresu tej technologii.

Oba narzędzia Dopplera opierają się na zasadzie piezoelektryczności, w której prąd elektryczny przepływa przez ośrodek, który generuje jakąś falę. Dzięki tej funkcji sprzęt medyczny może wychwycić różnicę między normalnymi funkcjami ludzkiego serca a nieprawidłowościami spowodowanymi różnymi stanami i chorobami.

Nowa generacja US Gong Doppler i nowa Yang Bisa są zbudowane na tej samej zasadzie, ale z ulepszeniami specyfikacji technicznych i metody działania. Teraz główną zaletą tej nowej generacji Dopplera jest to, że można je dopasować do wymagań pacjenta. Innymi słowy, metoda Dopplera stosowana w monitorowaniu zatrzymania krążenia może być różna w zależności od stopnia obecnego zablokowania. Stwierdzono również, że prąd wytwarzany przez Dopplera w momencie zatrzymania krążenia pomaga zlokalizować dokładną lokalizację wady.

Kolejne ważne ulepszenie z Us Gong Doppler stwierdzono w sposobie jego konstrukcji. Jest skonstruowany w formie stożka, a nie dysku, jak to było wcześniej, co ułatwia jego montaż i instalację. Zmniejszyło to liczbę błędów, które można było popełnić wcześniej. Główna zmiana w konstrukcji yang bisa i yang doron, zwanej mainframe, pozwala jednak na jednoczesne monitorowanie więcej niż jednego obszaru.

Podstawowa struktura US Gong Doppler jest bardzo podobna do struktury standardowego sonaru Cardiac. Jest jednak bez wyrafinowanego przetwornika. Posiada sondę zwaną przetwornikiem, która mierzy ciśnienie emitowane przez serce. W zestawie znajdują się również inne urządzenia, takie jak dane sirkulasi lub czujnik wiatru. Główną różnicą jest jednak to, że standardowy sonar Cardiac wykorzystuje tylko jedną sondę, podczas gdy US Gong Doppler wykorzystuje dwa przetworniki do jednoczesnego wykrywania obu stron serca.

Najnowszy model Cardiac Doppler wyposażony jest w sondę z łącznikiem kierunkowym, który pozwala na kierunkowy wyciek powietrza. Pozwala to na zmianę prądów przepływu powietrza zgodnie z wymaganiami pacjenta. Us Gong Doppler jest uważany za wysokiej klasy urządzenie, używane przez tysiące lekarzy na całym świecie. Jego unikalny projekt oparty jest na wynikach różnych badań i badań przeprowadzonych na ludzkim ciele. Uważany jest za przełom w rehabilitacji i leczeniu kardiologicznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *