Szybkie kręcenie jointa zwijarka czy tradycyjne kręcenie rękoma

olaf 0

 

Wiele osób zastanawia się, czy wybrać nowoczesną zwijarkę, czy też korzystać z tradycyjnych metod kręcenia blanta. Przede wszystkim trzeba powiedzieć jasno, że zwijarka mimo wszystko bywa bardzo użytecznym narzędziem, zwłaszcza że przecież nie wszyscy potrafią kręcić jointa rękami, choć z drugiej strony, każdy ma zupełnie inny sposób kręcenia, dlatego też jeśli ktoś robi to w zupełnie inny sposób, czyli po swojemu, to nie jest to jakiś błąd. Liczy się w końcu sam moment, kiedy odpalamy sobie blanta i możemy się wyluzować. Oczywiście trzeba podkreślić, że takie uniwersalne maszynki, czyli zwijarki, są w stanie o wiele lepiej skręcić takiego jointa, niż moglibyśmy to zrobić palcami. Jednak trzeba pamiętać, że jest to mimo wszystko wybór, którego musimy dokonać sami. Z pewnością noszenie takich zwijarek może być nieco uciążliwe, zamiast nosić zwijarki, zawsze możemy mieć przy sobie nieco więcej materiału, dzięki czemu będzie to dla nas wygodnym rozwiązaniem.

Dla miłośników szybkiego jarania

W ten sposób możemy kręcić nasze jointy w praktycznie każdej chwili, jeśli nie jesteśmy uzależnieni od sprzętu, to z pewnością sami z czasem nabierzemy właściwej praktyki skręcania takiego jointa. W tym wypadku niezależnie od sytuacji zawsze będziemy mieli okazję na to, aby bez problemu skręcić sobie coś samemu. Dzisiaj bletki to też nie problem, ponieważ są one dostępne nawet w kiosku ruchu. Bardziej zaradni potrafią sobie dodatkowo załatwić filtr z kartonu po paczce fajek, nawet jeśli blety takowego nie posiadają. Lepiej umieć więc samemu kręcić sobie blanty po to, aby w przyszłości nie musieć być uzależnionym od maszynki. Musimy się jednak liczyć z tym, że nie od razu uda nam się wykonać idealnego jointa, tutaj postępy będą zauważalne wraz z właściwą nauką skręcania takich jointów. Oczywiście należy pamiętać, że całość musi być przygotowana w taki sposób, abyśmy mogli takie bibułki już we właściwy sposób nabić. Kręcenie takich jointów może zająć nam więcej niż 20 minut, oczywiście osoby, które mają w tym już jakieś doświadczenie, robią to o wiele krócej, dlatego też w tym wypadku jedyne co trzeba wtedy doprecyzować to tylko i wyłącznie samą umiejętność lepszego skręcenia takiego blanta. Jeśli więc patrzymy pod kątem oszczędności czasu, to z pewnością maszynki do kręcenia, są w stanie zaoszczędzić nam sporo czasu, gdyż takiego jointa jesteśmy w stanie zrobić w zaledwie parę minut.

Unikajmy tanich maszynek do skręcania jointów

Takie blanty wykonane za pomocą maszynki posiadają idealne skręcenie, nie ma tu widocznych zgięć czy też uszkodzeń bibułki. Na pewno jest to idealny przykład, aby poglądowo można było zauważyć różnice, pomiędzy blantem kręconym ręcznie a za pomocą takiej maszynki. Maszynka tego typu nie wymaga od nas żadnych umiejętności, co jednocześnie wiąże się z dużą oszczędnością bletek. Oczywiście w przypadku wspomnianych zwijarek musimy postawić na te bardziej oryginalne. Nie kupujmy taniego sprzętu, ponieważ nie będzie on w żaden sposób dobrze sprawdzał się podczas takiego skręcania jointów. Maszynka do jointa ma też to do siebie, że możemy skręcić jointa w określonym rozmiarze. Jeśli więc uważamy, że maszynka robi zbyt małe jointy to wówczas jedyną szansą na skręcenie czegoś większego, co z pewnością daje nam nieco więcej palenia, co dla wielu osób jest pozytywną zaletą takiego rozwiązania. Tak więc ostatecznie wybór w tym przypadku należy tylko i wyłącznie do nas, podejmijmy więc taką decyzję indywidualnie. Z pewnością taką sprawę musimy dobrze przemyśleć i podjąć określoną decyzję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *