Oleje konopne: uspokajają, leczą i pomagają z szeregiem schorzeń

olaf 0

 

Szukasz naturalnego i sprawdzonego sposobu na poprawę zdrowia? Chcesz zmniejszyć stan zapalny w swoim organizmie oraz objawy chorób autoimmunologicznych? Sprawdź oleje konopne z nasion i dowiedz się więcej o ich właściwościach i prozdrowotnym działaniu.

Z jakiej rośliny uzyskuje się oleje konopne?

Oleje konopne tłoczone są z nasion konopi siewnych Cannabis sativa. Są to rośliny o wysokich łodygach oraz krótkich i zaostrzonych na końcach liściach. W środowisku naturalnym występują w Afganistanie oraz na stokach gór Tienszan i Ałtaj. W smaku są raczej gorzkie, choć wyczuwalne są także delikatne nuty orzechowe. Pod wpływem promieni słonecznych zmieniają niekiedy swój kolor.

Do skutecznej uprawy i mocnego wzrostu potrzebują systematycznego i obfitego nawadniania. Oleje konopne uzyskuje się nie tylko z nasion, ale także z kwiatostanów. Zawierają znikomą ilość substancji psychoaktywnych, dlatego z powodzeniem można ją spożywać i wykorzystywać w kuchni. W ich składzie znajdziemy ponad 400 związków chemicznych, chociaż tylko niektóre wykazują się działaniem terapeutycznym. Najważniejszym składnikiem leczniczym jest CBD, czyli kannabidiol. Jest stosowany w wielu kosmetykach i preparatach medycznych.

Właściwości terapeutyczne olejów konopnych z nasion

Ich nieocenione właściwości zdrowotne są niespotykane w innych odmianach olejów roślinnych. Lekarze i dietetycy zgodnie twierdzą, iż do prawidłowej pracy organizmu niezbędne są wielonasycone kwasy Omega. Oleje z konopi charakteryzują się idealnym stosunkiem kwasów Omega 3 i Omega 6, która wynosi 3:1. Świetnie odżywiają organizm i zapobiegają wielu chorobom cywilizacyjnym. Nie tylko wpływają na narządy wewnętrzne. Doskonale sprawdzają się także jako preparat przeciwzapalny na skórę. Działają kojąco i łagodząco.

Wykorzystuje się je także do pielęgnacji włosów i paznokci. Oleje konopne są bogate w całą gamę pierwiastków śladowych, minerałów oraz witamin. Są także źródłem naturalnej witaminy K, która rzadko występuje w innych środkach spożywczych. Wpływa bezpośrednio na procesy gojenia ran oraz wykazuje działanie przeciwzapalne.

W jakich chorobach i schorzeniach pomaga olej konopny?

Oleje konopne wykazują działanie terapeutyczne i lecznicze w przypadku cukrzycy i miażdżycy, a także przy nadciśnieniu. Mogą być stosowane doustnie w dietetyce. Wykazują działanie wspierające odporność organizmu oraz procesy autoimmunologiczne. Regulują i jednocześnie obniżają poziom cholesterolu. Chronią przed nowotworami i uszczelniają naczynia krwionośne.

Bardzo dobrze wpływają na prawidłową pracę mózgu oraz narządów wewnętrznych takich jak wątroba i jelita. Charakteryzują się pozytywnym wpływem na procesy krzepnięcia krwi oraz przyspieszają gojenie się ran i blizn. Skutecznie przeciwdziałają łuszczycy i atopowemu zapaleniu skóry. Łagodzą bóle reumatyczne i utrzymują gospodarkę hormonalną na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *