Drenaż limfatyczny – kiedy się na niego zapisać?

olaf 0

Drenaż limfatyczny dla wielu z nas wciąż pozostaje zagadką, a szkoda ponieważ daje wiele korzyści. Kiedy warto się na niego zapisać? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Drenaż limfatyczny na ból łydek

Na pewno na drenaż limfatyczny warto się zapisać, gdy odczuwamy ból łydek, lub gdy zauważymy ich obrzęk. Poprzez ugniatanie kończyn wzdłuż naczyń limfatycznych, masażysta sprawi, że ból nie będzie tak bardzo dokuczliwy, a obrzęki, które się pojawiły, zaczną się chować. Tego typu masaż zalecany jest zwykle osobom, które wykonującą pracę na stojącą. Przez cały dzień w jednej pozycji można obciążyć nie tylko kręgosłup, ale również nogi i doprowadzić do bólu łydek. Zamiast sięgać po środki przeciwbólowe, warto zdecydować się właśnie na drenaż limfatyczny, ponieważ skutecznie łagodzi dolegliwości, a przy okazji może wpłynąć dobroczynnie na inne partie naszego ciała.  

Drenaż limfatyczny na oczyszczanie skóry

Drenaż limfatyczny warszawa może okazać się również przydatny wtedy, gdy chcemy oczyścić skórę z zalegających w niej toksyn i taki masaż może obejmować twarz. Masaż limfatyczny sprawia, że polepsza się krążenie krwi i limfy, a to prowadzi do oczyszczenia skóry z zalegającej w niej toksyn, ale nie tylko. Z pomocą drenażu limfatycznego można również zmniejszyć krwiaki, zasinienia, czy nawet pourazowe obrzęki.

Drenaż limfatyczny na odchudzanie

Każdy, kto pragnie zrzucić zbędne kilogramy, może zdecydować się na masaż limfatyczny brzucha. Oczywiście to nie oznacza, że drenaż limfatyczne sprawi, że nagle same kilogramy będą z nas spadać. Za pomocą masażu limfatycznego można usprawnić krążenie krwi i limfy, a to również sprawia, że oczyszczanie organizmu staje się o wiele prostsze, a walka z nadwagą przebiega o wiele prościej. Aby faktycznie zauważyć rezultaty, potrzeba jeszcze odpowiedniej diety, ćwiczeń, a także regularnych masaży. Dlatego, gdy zdecydujemy się na odchudzanie, warto działać kompleksowo, ponieważ to najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów i odzyskanie sylwetki, której wygląd będzie nas cieszył.

Drenaż limfatyczny na cellulit

Na cellulit narzeka wiele pań i nie ma co się dziwić, ponieważ wygląda nieestetycznie. Choć do naszej dyspozycji pozostaje wiele środków, które można wykorzystać w walce z cellulitem, to wiele z nich nie daje żadnych efektów. Jednak tak było do czasu, aż wprowadzono drenaż limfatyczny. W tym przypadku masaż może zdziałać cuda, a przy kilku regularnych zabiegach można zauważyć bardzo dobre efekty. Dlatego, jeśli któraś z pań ma dość stosowania kremów i balsamów, które nie dają żadnych efektów, to powinna pomyśleć o drenażu limfatycznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *