Chirurg ortopeda może naprawić twoje złamane kości

olaf 0

Ortopeda to lekarz, który koryguje czynnościowe lub wrodzone wady układu kostnego za pomocą fizykoterapii, zabiegu chirurgicznego, opatrunku gipsowego i ortez. Ortopedzi leczą również złamania kości szkieletowych. Czasami ortopedyczne ortopedyczne.

Kręgarze: Lekarz chiropraktyka, lekarz osteopata,

który leczy pacjentów w każdym wieku z problemami układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego, zwłaszcza kręgosłupa. Na ogół kręgarze przyjmują pacjentów w każdym wieku, a zwłaszcza dzieci. Kręgarze stosują różnorodne techniki manualne, w tym manipulacje kręgosłupa i kinezjologię stosowaną, aby korygować dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Często specjalizują się w konkretnej dolegliwości, takiej jak ból pleców. Kręgarze nie noszą obuwia dentystycznego.

Podiatrzy: ten typ lekarza jest powszechnie określany ortopeda.warszawa.pl jako fizjoterapeuta lub lekarz medycyny sportowej. Zazwyczaj są zatrudniani przez zespoły sportowe do diagnozowania, leczenia i leczenia kontuzji i powiązanych problemów układu mięśniowo-szkieletowego. Często specjalizują się w konkretnej dolegliwości, takiej jak ból pleców. Mogą również kierować pacjentów do ortopedów na protezy stawów, korekcyjne operacje oczu i inne bardziej złożone procedury.

Chirurdzy: Chirurg to ortopeda, który przeprowadza operację.

Lekarz ten jest najczęściej wzywany do wykonania zabiegu operacyjnego na sali operacyjnej, choć może również zlokalizować problemy wymagające interwencji chirurgicznej w domu pacjenta. Większość chirurgów posiada certyfikaty komisji, a większość z nich przed rozpoczęciem ćwiczeń uczęszcza do szkoły ortopedii. Uczą się takich technik jak artroskopia kolana i nakłucie lędźwiowe.

Rentgen: Rentgen to sposób na uzyskanie jaśniejszego obrazu tego, co dzieje się wewnątrz kości. Chirurdzy ortopedzi używają zdjęć rentgenowskich do określenia stopnia ciężkości złamania kości kolana. Promienie rentgenowskie ujawnią złamane fragmenty kości, ostrogi kostne, nieprawidłowy wzrost kości i obrzęk. Dzięki promieniom rentgenowskim ortopeda wie, jak najlepiej leczyć złamania. Większość chirurgów zaleci zabieg chirurgiczny, aby naprawić wszelkie powikłania złamanej kości.

Masaż tkanek miękkich: ortopeda może również przepisać fizjoterapię w celu złagodzenia bólu. Ten rodzaj leczenia jest czasami stosowany w połączeniu z ortopedią rekonstrukcyjną w celu zastąpienia utraconego funkcjonowania stawu lub kończyny. Terapeuta zastosuje połączenie delikatnej manipulacji, masażu ciała i ćwiczeń manualnych, aby przywrócić pełną funkcję kończyny. Zabieg ten pomaga zapobiegać dalszym uszkodzeniom tkanki miękkiej otaczającej złamaną kość.

Ortopedia obejmuje również ocenę komputerową i terapie komputerowe w celu leczenia wszelkich problemów, które mogą być związane z kręgosłupem. Terapie komputerowe są często stosowane w leczeniu schorzeń, takich jak dysfunkcje dysku, poślizgnięcia się i szczypanie kości kręgosłupa oraz choroby dotykające kręgosłup. Chirurg ortopeda oceni Twój stan i zaleci leczenie. Ból, deformacje, stany zapalne i skurcze można ocenić za pomocą specjalistycznych narzędzi i aparatów. Doświadczony chirurg ortopeda może dostosować leczenie do Twoich potrzeb.

W Stanach Zjednoczonych wiele dzieci w bardzo młodym wieku cierpi na schorzenia ortopedyczne. Niektóre dzieci z problemami ortopedycznymi nie mogą chodzić z powodu poważnych wad wrodzonych, które powodują wzrost nieprawidłowych kości w nogach lub ramionach. Dzieci w USA każdego roku wydają miliardy dolarów na ortopedów i specjalistów w celu leczenia ich stanu i poprawy jakości ich życia.

Aby wykryć jakiekolwiek problemy ze stawami, musisz znaleźć doświadczonego ortopedę i zabrać go do domu na badanie. Kiedy idziesz do ortopedy, musisz poinformować go o całej swojej historii medycznej, w tym o wszelkich innych chorobach, takich jak cukrzyca, choroby serca, choroby nerek i ciśnienie krwi. Musisz również poinformować go o wszelkich aktywnościach fizycznych, w których bierzesz udział, takich jak koszykówka, tenis, bieganie lub inne sporty.

Musisz poinformować ortopedy o wszelkich wcześniejszych bólach kości lub urazach, których doznałeś. Jest to niezbędne, ponieważ lekarz musi wiedzieć, czy potrzebujesz jakiejkolwiek formy operacji rekonstrukcyjnej. Po badaniu lekarz może zasugerować wzięcie udziału w fizjoterapii. Jeśli masz jakiekolwiek schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego, takie jak zapalenie stawów lub choroba zwyrodnieniowa stawów, nie będziesz w stanie stać, gdy twoje kości staną się sztywne. Oznacza to, że nie będziesz mógł chodzić bez bólu kości lub sztywności.

Większość chirurgów ortopedów wykonuje diagnostyczne zdjęcia rentgenowskie przed rozpoczęciem właściwego procesu leczenia. W tym czasie mogą zbadać kości i stawy pacjenta i określić, gdzie występują problemy. Zazwyczaj zalecają kurację obejmującą leki, ćwiczenia fizyczne, rozciąganie i zabiegi chirurgiczne. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia należy dokładnie omówić te zalecenia z lekarzem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *